Džem fest

  • je festival, na kterém můžete ochutnat ty nejlepší domácí džemy a marmelády, jaké v Praze a jejím okolí najdete
  • podporuje domácí výrobu a následný prodej bez zbytečné byrokracie a úředních razítek
  • jsme proti nesmyslným nařízením nejen Evropské unie, která toto znemožňují
  • na podporu tříleté Zuzanky trpící Rettovým syndromem
  1. srpna v areálu Tiskárny na Vzduchu v pražské Stromovce
  • více info na facebooku/Džemfest

Pohádka o džemu:

aneb když jam, tak džem.

Bylo nebylo…

I tak by mohlo vlastně začít naše vyprávění o tom, jak přišla na svět myšlenka uspořádat Džem fest.

Před nedávnou dobou jsme navštívili tříletou Zuzku a její maminku, kterou letos chceme podpořit v rámci projektu Sunday Music Jam. Seděli jsme v obýváku a povídali si o tom, jaké to je pečovat o holčičku se IV. stupněm závislosti, co je to vlastně Rettův syndrom a jak celou situaci rodina zvládá a to jak psychicky, tak finančně.

A právě v ten moment jsme se dostali k tématu výroby domácích džemů a jiných dobrot. Maminka Zuzanky totiž relaxuje na zahrádce sběrem ovoce a květů a následně v kuchyni, kde z nich vyrábí moc dobré džemy, medy a sirupy. A protože je to pro paní Lucii jediná možnost aktivního odpočinku, má těchto pochutin doma nadbytek. Rozhodla se tedy si trošku v tíživé situaci přivydělat a dobroty prodávat. Naše legislativa pro ní však byl tak těžký oříšek, že i přes to, že už měla kus cesty v honu za úředními razítky za sebou, nakonec vše vzdala.

My jsme podobný příběh neslyšeli rozhodně poprvé a tak jsme si řekli: “když jam, tak džem”. A tak započala cesta Džem festu, na kterém můžete ochutnat nejen ty nejlahodnější džemy, ale také podpořit výrobů domácích pochoutek a jejich následný prodej bez zbytečné byrokracie a úředních razítek. Pro inspiraci nemusíme chodit daleko. V Anglii to funguje. Proč by mělo být Česko výjimkou!