Info

První zářijovou neděli, 4.9.2016 se v pražském Kempu Žižkov, odehraje už dvanáctý ročník tradičního multižánrového festivalu SUNDAY MUSIC JAM.

Na začátku jsme se chtěli jen bavit. Chtěli jsme si zahrát, pozvat kamarády, a dát několika dalším kapelám šanci se předvést a sezvat zase svoje přátele. A tak se před čtrnácti lety uvnitř pražské Stromovky zrodil SUNDAY MUSIC JAM, nedělní slavnost muziky, popíjení a klábosení pod širým nebem. Akce, která neměla nikdy žádné hranice.

Zrodila se myšlenka, kterou doposud nezastavila nepřízeň ani počasí, ani lidí, ani jiných okolností. Nevzdali jsme to, když hromy a blesky málem shodily pódium, ani když celý den a celý večer propršelo. „Nejlepší neděli v roce,“ jak jsme postupem času začali festival přezdívat, jsme si nechtěli nikdy nechat zkazit. Ani deštěm, ani úřednickým razítkem.

Postupem času nás napadlo, že by se prostřednictvím hudby a především lidí, kteří si ji přijdou poslechnout, dalo také pomáhat těm, kdo to potřebují. A tak jsme k muzicírování přidali ještě dobročinnou stránku, která je dodnes nedílnou součástí festivalu. 

Téměř náhodou jsme objevili Zuzanku, tříletou princeznu, která naši pomoc doopravdy potřebuje: trpí vážnou nemocí zvanou Rettův syndrom, neurodegenerativním onemocněním, díky kterému je stále na úrovni tříměsíčního miminka. Zuzka potřebuje asistenci téměř dvacet čtyři hodin denně, neumí chodit, nemůže se sama najíst, kromě toho trpí pravidelnými epileptickými záchvaty.

Letošní SUNDAY MUSIC JAM bude tedy od 14ti hodin až do pozdního večera hrát pro Zuzku, a jsme rádi, že pozvání přijaly skvělé kapely i účinkující.

Jedenáctý ročník SUNDAY MUSIC JAMu začne už ve dvanáct hodin. Přesně ve čtrnáct hodin se rozezní první kapela. Přijďte si poslechnout si skvělé kapely a především podpořit Zuzku!